s28503647
s28503647 s28503647
  • 19-05-2021
  • Mathematics
contestada

can you guys help me with some qustions?

there will be more, sorry

can you guys help me with some qustions there will be more sorry class=

Respuesta :

itskiyyyaa itskiyyyaa
  • 19-05-2021
16-ounce package
2.88/9=$0.32 per ounce
4.8/16=$0.30 per ounce
7.44/24=$0.31 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Bauerly Co. owned 70% of the voting common stock of Devin Co. During 2017, Devin made frequent sales of inventory to Bauerly. There was deferred intra-entity gr
The water in a large lake is to be used to generate electricity by the installation of a hydraulic turbine-generator. The elevation difference between the free
Aiden says that equivalent expressions always have the same number of terms. Is Aiden correct? If he is, explain why. If he is not correct, give a counterexampl
NEED HELP ASAP!!... Which statement best explains why a car that is rolling on a level surface will eventually come to a stop? A:Frictional forces oppose the mo
Please help me quickly
he following data were accumulated for use in reconciling the bank account of Creative Design Co. for August 20Y6: Cash balance according to the company's recor
PLEASE ANSWER!! "Review pages 86–90.What do his efforts to explore the stratosphere tell you about Auguste Piccard?" ALSO THE TEXT IS CALLED, "into the unknown:
Why did the the vaqueros have a strong influence on their culture.
A rectangular rug measures 9 feet by 6 feet. The rug has two nonoverlapping yellow circles that each have a diameter of 3 feet. The part of the rug not covered
Please can i get real help from someone who is smart pls :)