kenowiedudoh1 kenowiedudoh1
  • 17-06-2021
  • Mathematics
contestada

HELP NOW!!! Yani buys 4 dozen flyers for $7.80. What is the unit rate?

Respuesta :

wolfslayer3082
wolfslayer3082 wolfslayer3082
  • 17-06-2021

Answer:

1.95

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

For high school hockey team, the possible results of a game are win (W) or lose (L). Put the correct letters to show all possible outcomes when two games are pl
Bacteria fix nitrogen on plant roots. Plant roots provide sugar to bacteria. This is an example of
A frog is the best jumper in the pond due to its long legs. What is true about this frogs heritable traits? A)its parents passed on genes for jumping distances
Solve the equations x^2+2y^2=9 X+y=3
Which describes one or more reasons the Renaissance began in Italy?
I need help! (please)
What two things was Douglass deprived of as a child
Read the excerpt from Robert Frost's "A Girl's Garden" and identify its rhyme scheme. A neighbor of mine in the village Likes to tell how one spring When she wa
please help me I need help
How do I solve this problem?