giannaxbriellee giannaxbriellee
  • 17-06-2021
  • Mathematics
contestada

if 4 candies cost 25 cents, how much does it cost t buy 20 candies?

Respuesta :

xavierlynch25 xavierlynch25
  • 17-06-2021

Answer:

5.00

Step-by-step explanation:

answer

Answer Link
darinayankova27 darinayankova27
  • 17-06-2021

Answer: it would cost 5$

Step-by-step explanation:

20 candies multiplied by 0.25$

Answer Link

Otras preguntas

Who ruled the Haitian Revolution?
Amelia started an online jewelry business. She is the only owner. This is an example of which type of business structure? Choose the answer partnership sole pro
what things could the government have done to help the great depression
which card type allows the computer to input video feeds, including digital video, and interact with the software necessary to process and edit the video
My parents definitely underrate how difficult my algebra class is.
PLEASE ANSWER QUICKLY 20 PTS Describe a spider – tell its phylum, symmetry, and type of skeleton.
Write in ascending order: 45.32, 4.532, 5.324, 54.32
Solve 5 1/2 = b − 12 1/4.
Which areas of Georgia were part of the Guale Province were Spanish missions were established in Georgia
HELP ME PLS I BEG What is depicted in the cartoon? How are Russia, the Bolsheviks, or anarchists portrayed? Do you find the cartoon to be positive or negative t