yomama1611
yomama1611 yomama1611
  • 20-06-2021
  • Mathematics
contestada

Still trying to understand this help

Still trying to understand this help class=

Respuesta :

Cathi Cathi
  • 20-06-2021
Start. With 4 divided by 5. =. .80. They cost 80 cents an ounce.

The second part is 1 divided by .80. = 1.25 ounces.
Answer Link

Otras preguntas

In which quadrant does the point (-5, -21) lie? A. Quadrant IV B. Quadrant I C. Quadrant III D. Quadrant II
What are the advantages of a closed​ question? A. Closed questions allow the respondent to go​ in-depth with their answers. B. It is possible to automate the co
Help me please!!! URGENT!!
Solve systems of equations for x + y, please!! 12x - 8y = -12 6x + 4y = -30
PLEASEEE HELPP!! Work must be shown for this problem! The figure shown below is a square.
In professional football some players have microphones in their helmets that allow them to communicate on the sideline. What does this indicate?
Please help, I need this answer
what are the differences between the types of joint?​
What is the solution to this system of linear equations
Aldo runs 5 miles in 45 minutes how many miles does he run per minutes?