victoriaofentse6 victoriaofentse6
  • 19-07-2021
  • Mathematics
contestada

When my mother buys washing powder she pays R45,65 for a 3kg bag hkw much does she pay for 1kg​

Respuesta :

Aaradhya3
Aaradhya3 Aaradhya3
  • 19-07-2021

To solve this divide 4565 by 3.

Answer Link
gurungpremmaya16
gurungpremmaya16 gurungpremmaya16
  • 19-07-2021

Step-by-step explanation:

pricr of 1 kg powder= 4465/3

=1521.66

Answer Link

Otras preguntas

Please help :(((;;:::::
Helen has five times more as money as Brian they're both have $42 together how much do they have​
Read the excerpt from Martine's personal narrative about receiving a birthday gift. I ripped carelessly through the wrapping paper to reveal a plain, brown box.
A bowl with 2 cups of flour in it weighs 405 grams. When it has 5 cups of flour in it, it weighs 765 grams. How much does the bowl weigh by itself?
A 3-pound bag of charcoal cost $3.15.what is the unit price?​
Fill in the blank with the Spanish word that best completes the following sentence. Después de mis clases, siempre como una _____. bistec desayuno cena merienda
Gym membership costs $20 to join and then $15 per month. Find the slope and y-intercept for the data. slope: y-intercept:
country makes music makes up 75% of landon's music library.if he has downloaded 90 country music songs ,how many songs does landon have in his library
Why would a distance runner consume carbohydrate instead of protein before a race
question in the picture