C9amikagmscottippel C9amikagmscottippel
  • 17-12-2016
  • Mathematics
contestada

Silvia buys 12 steaks that are each 3/4 of a pound. she spends a total of $90 on steaks. what is the unit rate?

Respuesta :

rahamanrubel
rahamanrubel rahamanrubel
  • 17-12-2016
The answer is 7.5. Divide 90 by 12. You get your answer.
Answer Link

Otras preguntas

how do you work this equation out?189 / 6 = (180 + _) / 6 = ( _ / _ ) + ( _ / _ ) = _ + _ = _
definitions, I Really need help with these... reservation(relating to Indians)=? ghost dance=? treaty=? speculator=? communal=? platform=? P.S. all of these s
Name 3 different pairs of fractions that have the same product when multiplied
using rounding or compatible numbers to estimate the sum 222 + 203 Im a bit confuse of rounding to 5's
What is the solution to lemonade
how do you solve st+3t=6
What is the irrational number in This set: 12.89, square root of 12 and 12/144 ?
Solve r = cs/d for c
. Which of the following does not illustrate an effective way of coping with a major frustration?A. Leslie loved clothes and hoped to become a designer, so she
Divide 33 photos into 2 groups so the ratio is 4 to 7