Seudónimo Seudónimo
  • 17-12-2016
  • Mathematics
contestada

The cost of cheese is $0.41 per ounce, Harry buys 11 ounces of the cheese.
How much money does Harry spend on the cheese?

Respuesta :

MadisonArmstrong
MadisonArmstrong MadisonArmstrong
  • 17-12-2016
He spends $4.51 because $0.41 * 11 oz. = $4.51
Answer Link
Аноним Аноним
  • 17-12-2016
He spends a total of $4.51
Answer Link

Otras preguntas

Structure X is most likely
According to the figure given here, (i) what is the sum of BÔC and CÔD ? (ii) what is the complement of BÔC ? (iii) what is the magnitude of AÔD ? (iv) what is
Someone speaks Spanish ​
which expression has a value of -36
How did the conditions of children growing up in the 1930s influence how they viewed the conformity as adults?
In this same forest ecosystem mentioned above, what are one possible reason the wolf population might decline?
At the beginning of a shift there are 5.25 bottles of hand sanitizer available. At the end of the shift, 3.5 bottles are left. How much was used? O 2 bottles O
2,405x+1,066= 173.38x+ 1,368.35 i need help finding x
A sociologist wants to study bullying in school. To measure bullying, she asks a series of questions, such as how often the person is pushed in the halls, made
which taxon does the group animalia represent?