shahiprabin505
shahiprabin505 shahiprabin505
  • 20-09-2021
  • Mathematics
contestada

the cost of 4 kg of apple is rs 600 find the rate of cost of apple​

Respuesta :

IsThisRight0
IsThisRight0 IsThisRight0
  • 20-09-2021

Answer:

so ya 4 kg 600 1 kg

= 600÷4 = 150 rs

Answer Link

Otras preguntas

Which expression can be used to fine the slope of a line containing the points (-3,2) and (7,-1)
What is a sestet? A) six lines rhymed in various ways B) four lines rhymed abab C) six lines without a rhyme scheme D) four lines with no rhyme scheme
What role do the fairies play in the lives of the human in "a midsummer night's dream? How do Titania, Oberon and puck set the events of the play in motion?
What was the significance of the fifteenth amendment? *granted the right to vote to all men (This is the answer)
Someone please help me! I really don’t understand anything
what does henry thoreau predict about slavery in america?
The Philadelphia Convention was held to ___, but instead, replaced it with the U.S. Constitution. A-revise the Declaration of Independence B-revise the Great Co
By 1491, the Inca Empires was the LARGEST empire on earth: *
Which item might a local newspaper print to persuade readers to support a program called "Kids Read"? An article on ways to increase a child's vocabulary and
A group of friends are going to see the newest action movie. The price of a ticket is $6.25. As a group, they spent $12 on refreshments. If they spent a total o