Whatup45 Whatup45
  • 17-11-2021
  • Mathematics
contestada

Essential oils
Cost per ounce
Rosehip
$2.50
Lavender
$3.00
Orange peel $3.50
Carl buys ounce of rosehip ounce of lavender, and

Respuesta :

eveekeller
eveekeller eveekeller
  • 17-11-2021
i’m not sure if u forgot anything after the “and” but for what u did put the answer is $5.50
Answer Link

Otras preguntas

24a – 22 = -4(1 – 6a)​
calculate the concentration of a solution of ammonium chloride made by dissolving 46.0g into 500.0ml​
Cullumber Company purchased a new machine on October 1, 2017, at a cost of $90,880. The company estimated that the machine has a salvage value of $8,640. The ma
What conversion factor is needed to change from kilometers to meters? A) 0.01 B) 100 C) 0.001 D) 1000
how is a trait such as fur color is passed down from parents to offspring?
Please help me out....................
Choose the best explanation from among the following: A. It takes more energy to go from the Moon to the Earth because the Moon is orbiting the Earth. B. The es
Help help help help help help help hepl
Describe the founding of Virginia (who did it and how).​
Which reason did Jim Bowie have for defending the Alamo? It provided protection for settlements further east. Texan defenders there outnumbered Santa Anna's arm