harrisonlakayla847 harrisonlakayla847
  • 17-11-2021
  • Mathematics
contestada

A container of 24 eggs costs $6.96. What is the cost of each egg?

Respuesta :

hdamr21
hdamr21 hdamr21
  • 17-11-2021

Answer:

$0.29

Step-by-step explanation:

Hello!

All you gotta do is 6.69/24 and it should give you 0.29.

Answer Link

Otras preguntas

Janice works 72 hours a week as a nurse. If full-time employment is considered 40 hours per week, how many hours of overtime does Janice work? 20 22 25 32
whitch expression is equal to
PLEASE ANSWER, WILL GIVE BRAINLIEST A grand staff is c major scale percussion instrument music symbol two staves together
Solve for x. Log5 x =6
what was spain's reaction to louisiana's rapidly growing population
what is the inverse of the function
What is the value of x in the figure?
The ven diagram below is used for showing odd numbers and prime numbers place the numbers 1,2,3,4 and 5 in the ven diagram
what is mass-flow hypothesis?
What does ;-; mean?hjxejdjecjecje