4300259249 4300259249
  • 18-11-2021
  • Mathematics
contestada

answer the three questions pls

answer the three questions pls class=

Respuesta :

noahb614
noahb614 noahb614
  • 18-11-2021
If you divide the cost by the ounces, that will be the unit rate.
3.60 divided by 12 is 0.3 or 30 cents. 5 divided by 20 is 0.25 or 25 cents. 6.40 divided by 32 is 0.20 or 20 cents
Answer Link

Otras preguntas

EmelioEmelioEmelioEmelio​
Find the slope of the line (2,5) and (-7,-4)
How does government ensure a safe environment for inverters? ​
find the median of the data of 10, 15 , 6​
the volume of the water in a 2000-m² field is 15 m³. how deep is the water?​
Solve both pls brainliest
105x25 what the answer
1. Duvan, a friend of a friend, has a computer running Windows 7 and wants to perform an upgrade. He has 3GB of RAM in his computer and he noticed it gets very
100 POINTS AND GIVING BRAINLEIST TO BEST ANSWER Drag and drop each organic compound's role in nutrition next to the its name. Not all tile will be used. 1. Prov
We were out of ketchup and mustard, we put mayonnaise on our hot dogs. Because we were out of ketchup and mustard, we put mayonnaise on our hot dogs. Because we