lalalalalashhhhh
lalalalalashhhhh lalalalalashhhhh
  • 18-11-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of lunch rolls is 55cents each or $2.50 for the bag of five. How long does it take to save a dollar if bags are bought instead of buying a roll each day?

Respuesta :

rodymishmish
rodymishmish rodymishmish
  • 18-11-2021
I’m sorry, because I don’t know how to get it from
Answer Link

Otras preguntas

In a box of tickets,there are 50 blue tickets and 15 red tickets.after a certain number of red tickets are added to the box,the probability of randomly choosing
explain how you could convert square feet into square inches.
how can you use expanded form to multiply a multi-digit number by a 1-digit number?
(Blank) of America manual alphabet handshapes are formed to resemble the letter A. All B. Some C . None
Kansas entered the Union as a slave state or free state?
The quotient of two negative integers results in an integer how does the value of the quotient compared to the value of the original two integers
Imagine yourself at a baseball game. You are in the stands watching the game and you are sitting behind home plate. Describe your perception of where each base
Gina is making a square tablecloth. 54 inches what is the least number of inches of trim Gina will need to go all the way around the edge of the tablecloth?
Raisins sell for $3.50 per pound, and granola sells for $5.90 per pound. Terri bought some raisins and some granola. The total weight was 2.1 pounds and cost $8
What is the unit price for a sprite can if the pack of 12 cans cost $15.50?