lakaylawebb
lakaylawebb lakaylawebb
  • 18-11-2021
  • Business
contestada

an 8 pack of corn dog costs $ 3.28 what the unit price

Respuesta :

vegaalj
vegaalj vegaalj
  • 18-11-2021

Answer: $0.41 per Item

Explanation: Divide 8 by 3.28 and round to the nearest hundredth.

Answer Link
favelaorlando7 favelaorlando7
  • 18-11-2021

Answer:

0.41

Explanation:

because 3.28 divided by 8 is 0.41

Answer Link

Otras preguntas

Porque los perros huelen las partes íntimas de las personas.
The sum of two numbers is 60 and the difference is 12. What are the numbers?
The Constitutional Convention was convened to....
Are the two ratios equivalent? Explain. 3/120 5/200​
Say where Marie does each of these activities. Write a complete sentence using the most logical place from the list provided. Follow the model. un cinéma un gra
What type of respiratory condition may develop right after a hurricane? Question 5 options: Emphysema Chronic Bronchitis Cystic Fibrosis Influenza
Evaluate nonlinar expressions
WILL MAKE BRAINLIEST AND AS MUCH POINTS AS I CAN!!!!!
David measured a swimming pool and made a scale drawing. In real life, the diving board is 20 feet long. It is 2 inches long in the drawing. What scale did Davi
Solve for x in the diagram below.