leelee94
leelee94 leelee94
  • 16-12-2021
  • Mathematics
contestada

A 12-ounce bottle of hand lotion costs $2.99. What is the unit
price?
a. $.19
b. $.30
c. $2.99
d. $.25

Respuesta :

yilinghz
yilinghz yilinghz
  • 16-12-2021
I thought it was around 23-24 since closest answer is 25 try d.
Answer Link

Otras preguntas

Sandy works at a clothing store. She makes $8 per hour plus earns 10% commission on her sales. She worked 79 hours over the last two weeks and had a total of $2
The controversy over Kit Carson was over _____________________ a. whether he was a soldier or a trader. b. whether he was a friend or foe to the Navajos. c.
Use the formula A=bh , where A is the area, b is the base length, and h is the height of the parallelogram, to solve this problem. Ms. Suzie ordered some tiles
What are the solutions to the equation? x2 + 2x + 1 = 36 Question options: {-6, 1} {-5, 7} {-7, 5} {-6, 6}
what does a plant use in photosynthesis and what are the products? PLEASE HELP:)
Anyone Help ?? Picture shown
The doublet that results with more frequent stimulation of the frog heart represents _______.
Average score on first 8 tests is 92, what is the minimum score needed on the ninth test to get an average of 90 in all the tests
Give an example of what types of cells in your body undergo mitosis. HELP PLEASE!!!!!!
Over which key should your thumbs hover when not in use? A. Alt B. Ctrl C. Enter D. Space