illias9908
illias9908 illias9908
  • 16-12-2021
  • Mathematics
contestada

Nick has $7.00. Bagels cost $0.75 each, and a small container of cream cheese cost $1.29. How many bagels can Nick buy?

Respuesta :

dawgghg
dawgghg dawgghg
  • 16-12-2021

Answer:

He has 7$

0.75 for each bagel

1.29 for each cream cheese

5 con of cream

2 bags of bagels

Answer Link

Otras preguntas

The reciprocal of 1 2/5
a contractor has 48 employess the contract decides 3/8 of the employees to work on the role model project how many employees will work on a remodeling project​
What is la rinconada
Please help I’m getting stuck
What is the perimeter of a semicircle with a diameter of 5 inches?
Thallium-201, a radioactive isotope used to image the heart, has a half life of 3.05 days. How long would it take for a sample of thallium-201 to decay to 18% o
I think the answer is B but I’m not sure ?
HELP 30 POINTS! What is the mean value of the measures of the three interior angles of any triangle?
Please help me out........................
Find the lengths of the legs of a right triangle, if it is known that the sum of the lengths is 23 cm, and the area of the triangle is 60 cm².