muffinmanyzy muffinmanyzy
  • 16-12-2021
  • Mathematics
contestada

Reginas cat eats 2.5 cans of food each day. The food cost $0.79 per can. How much money does Regina spend on cat food in 4 days?

Respuesta :

ij775d5hxy
ij775d5hxy ij775d5hxy
  • 16-12-2021
Answer: $7.92

Explanation:
Answer Link

Otras preguntas

Schist rock composition?
Classify each polynomial as constant, linear, quadratic, or cubic. Combine like terms first. X3 − 2x x3 4x2 − 6x − 8x2 6x − 6 6x 5 4x2 − 4x2 5.
condense each expression [tex]5log {_{5} } x-\frac{1}{4} log_{5} (8-x)[/tex]
sedimentary rock formations in order
Judy bought 20 apples at the store, and the total weight was 2 kilograms. If the apples all had about the same weight, how much did each apple weigh?
The buggy is empty, the bowl is brimful.
Which of the following best summarizes Frick’s view? He predicted integration of baseball could ruin the league for five years He was going to support integrati
1. How much cash is received from sales to customers for year 2021? assume all the sales were made on credit basis. 2. What is the net increase or decrease in t
Which type of cost is the variable cost of keeping items on hand, such as storage and handling, taxes, insurance, and shrinkage
What's the significance of "west wind" in the following lines taken from the poem 'To the Evening Star' by William Blake?