hannavanity11 hannavanity11
  • 21-01-2022
  • Mathematics
contestada


Pranav bought four candy bars for a total
of $12. How much did each candy bar
cost?

Respuesta :

jordy1203 jordy1203
  • 21-01-2022
You have to divide the total cost $12 by the 4 bars, so $12/4 bars = $3 per bar
Answer Link

Otras preguntas

[1] Thomas Paine, a pivotal figure in the American Revolution, was born in Britain in 1737. [2] When he was in his mid-thirties, he met Benjamin Franklin in Lon
Explain why the weight of an object is different on earth and on moon even though the objects mass is the same in both place.
What is 18-10x < -22. This is an inequality problem.
Ann, Mara, Jenny , Tina, and Sue are sisters. Two of the five sisters must help their fatherat his business each Saturday.How many combinations of two sisters a
how do you find the sum of 832
What is 18-10x < -22. This is an inequality problem.
What's the answer to 11d+10=6d
How to rewrite expression using the inverse operation
What is the highest multiple of 2 and 3?
How much of a $2,376.80 monthly net income is allotted for food if 23% is budgeted?