perezludimar88 perezludimar88
  • 21-01-2022
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for 12 apples for $3.12?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-01-2022

Answer:

The answer would have came out of 3.84615384615

Then round up the answer to 3.85.  So the unit price is $3.85

Answer Link
harpsickle213
harpsickle213 harpsickle213
  • 21-01-2022
each apple is 26 cents
3.12/12
Answer Link

Otras preguntas

accomplishments from the Ming emperors included
What is 2/4 + 4/5 - 7/10 ? Please help
Under new imperialism, Europe did not need large numbers of people to control territories because of A.) decades of proven leadership under old imperialism B.)
Jack is 1.75 m tall and casts a shadow 2.25 m long. At the same time, a statue casts a shadow 9 m long. What is the height of the statue? a. 4 m b. 7 m c.5.75 m
In a pure market economy, the government controls most actions.
Solve for this equation for r: r+2s/2=6+t
Identify which of Japan's major religions is being described in the following passage. Choose one of the following: Buddhism, Christianity, Hinduism, Islam, Jud
The length of one side of a square is 13 feet. what is the length to the nearest foot of s diagonal the square
what does pi mean. full
Whats an entire group of muscles that work together called?