derewolf
derewolf derewolf
  • 18-01-2017
  • Mathematics
contestada

Green grapes are on sale for $2.50 a pound. How much will 9 pounds cost.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 18-01-2017
the answer is 2.5*9, which is 22.5
Answer Link
absha1216
absha1216 absha1216
  • 18-01-2017
$22.50

just multipy 2.50 and 9


Answer Link

Otras preguntas

Read the sentence. She met her friends in the lobby, the bottom floor, of the hotel so that they could head over to the refreshing pool for a cool, brisk swim.
fraternities and sororities are not available at___colleges A)four-year B)two-year C)vocational D)state
Which of the following would be most appropriate to use when designing a print advertisement? A. frame B. icon C. layout D. storyboard What is usability? A. how
Which of the following situation could be represented by the expression -3+3 A) Nadia owes $3 and then charges another $3 B) Juan pays $3 on the $3 he owes in
A scientist is trying to determine how closely related moth species is to four other moth species. He examined the DNA of each species and compared it to the st
An issue addressed by the gentlemen's agreement between japan and the united states was:
PLZ HELP PI QUESTION PART 2
Jose bought 20 shares of Netflix at the close price of $117.98. In a few years, Jose sells all of his shares at $128.34. How much money did Jose make?
help for brainliest!!
Read this passage from the voting rights act of 1965:the congress finds that the requirement of the payment of a poll tax as a precondition to voting (i) preclu