sbongiimzimela8
sbongiimzimela8 sbongiimzimela8
  • 17-02-2022
  • Mathematics
contestada

If 2kg of flour costs R15, how much does 4kg cost?​

Respuesta :

TrustInTheLord TrustInTheLord
  • 17-02-2022

Answer:

$30

Step-by-step explanation:

If 2kg costs $15, then 4kg will cost double that because you are doubling 2kg

PLEASE MARK ME AS BRAINLIEST

Answer Link

Otras preguntas

Find the area to the right of the z-score 1.39 and to the left of the z-score 1.53 under the standard normal curve.1.2 1.3 1.4 0.00 0.01 0.02 0.03 0.8849 0.8869
PLEASEPLEASEPLEASEPLEASEPLEASEPLEASEPLEASEPLEASEPLEASEPLEASEPLEASEPLEASEPLEASEPLEASEPLEASEPLEASEPLEASEPLEASEPLEASEPLEASEPLEASEPLEASEPLEASEPLEASEPLEASEPLEASEPLEA
A chemist makes 890 mL of potassium dichromate working solution by adding distilled water to 170 mL of a 0.368 M stock solution of potassium dichromate in water
Write a complete sentence with the correct form of estar and a possessive adjective to say which family members the people below are with right now. Rogelio y A
Why are house keys usually made of metal rather than glass
help help help help help pls pls pls
In the standard xy coordinate plane, what are the coordinates of the midpoint of a line segment whose endpoints are (-3, 0) and (7, 4)? A(2, 2) B(5, 4) C(5, 2)
What is a non-example of biodiversity?
what are the x and y intercepts for -2x+y=-2​
what was the role of the pinkerton guards during a strike