julissabitsui
julissabitsui julissabitsui
  • 18-02-2022
  • Mathematics
contestada

The price of grapes, g, is $2.19 per pound. The price of bananas, b, is $0.59 per pound. The price of pears, p, is $1.49 per pound.

Respuesta :

rosearcan4 rosearcan4
  • 18-02-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

Ver imagen rosearcan4
Answer Link

Otras preguntas

How do the lights in a series circuit behave when one bulb burns out?
Brain lesions associated with Alzheimer disease are:
Find the measure of Angle 7. measure of angle 7 = 2x+15 measure of angle 8 = 3x
Which statement is true? The altitude drawn to the leg of a right triangle forms two triangles that are similar to each other and to the given triangle. The alt
What is equivalent to (1/2)^-2t
What type of membrane provides lubrication to the , pericardial, and peritoneal cavities?
Find the population standard deviation (σ not S) for the data set: {75,80,90,95,75,85,55,80,90,95} Round your answer to the nearest 10th.
The americans with disabilities act of 1990 requires companies to:
Select the properly punctuated sentence. mike and maria's political beliefs don't always match exactly with their two sisters' opinions. mike's and maria's poli
If you do not have __________, always drive with your low-beam headlights on. rear-view lights center-signal lights fog lights daytime running lights