36433710
36433710 36433710
  • 16-03-2022
  • Mathematics
contestada

1. Estelle went to the store and bought a box of crackers for $3.79 and a package of cheese for $4.59. About how much will this cost her?

Respuesta :

waltersvenkesen waltersvenkesen
  • 16-03-2022

Answer: It will cost Estelle roughly $8.86

Step-by-step explanation:

Answer Link
raz00r
raz00r raz00r
  • 16-03-2022
The other answer is wrong. It will cost Estelle $8.38.

$3.79+$4.59 = $8.38
Answer Link

Otras preguntas

Back Next Check Question 1 Indicate the answer choice that best completes the statement or answers the que Solve s 3. Graph the solution on a number line. Ву +
Select the correct response from the drop-down menus to match the spelling words to the correct prefix group. dis A.connect B.guide C.gain non A.specific B.us
factorize 16x²+25y².​
Please help 9(2+17)+13z=17
what is the name of the State that end Russia​
will give you brianlist
---Nabizade Nazım adlı eseriyle köye yönelen ilk;Ebubekir Hazım Tepeyran "" adlı eseriyle köyeyönelen ikinci sanatçı olmuştur.Bu parçada boş bırakılan yerlere s
question:camouflaged army vehicle goes missingWhat time of figurative language is this and why? ​
Help PLEASE I forgot how to do this :'(​
GIVING 10 POINTS PLEASE HELP! What does it mean when two expressions are equivalent?