TravelerStoopid
TravelerStoopid TravelerStoopid
  • 17-03-2022
  • Mathematics
contestada


Jennifer bought 3.4 pounds of apples. She paid $.89 per pound. How much did Jennifer pay for
the apples?

Respuesta :

zhiyanawilliams02
zhiyanawilliams02 zhiyanawilliams02
  • 17-03-2022

Answer: $3.03

Step-by-step explanation: my sister did this same question

Answer Link
natlone22
natlone22 natlone22
  • 17-03-2022

Answer:

$3.03

Step-by-step explanation:

3.4*.89

Answer Link

Otras preguntas

Aristotle affirmed that no object in the universe can occur without a cause. True or Falso
Please help I’m usually good at Spanish homework(this one looks easy) but for some reason I can’t understand it!help:)?
In a study of the accuracy of fast food​ drive-through orders, one restaurant had 36 orders that were not accurate among 324 orders observed. Use a 0.01 signifi
the ____ is important to Judaism because it tells the atory of the origin of Judaism​
I need feedback. I don’t know how to solve this.
Israel was first ruled by Kings or judges
Mean (ul) = 510 and standard deviation (0) = 80 1. What is the probability that a randomly selected score is greater than 590? 2. A student who scored 750 is in
What was the united states response to tensions with the soviets in the 1970?
Find the product and write it in standard form (x-3)(x^2+2x-5)
How does an atom become a positively charged ion?​