daeonathursday9 daeonathursday9
  • 19-04-2022
  • Computers and Technology
contestada

By buying in bulk, Deborah managed to have 6,000 CDs manufactured for $9,000. What was the cost per unit for manufacturing?

Respuesta :

julianabarron28
julianabarron28 julianabarron28
  • 19-04-2022

Answer: It would be $1.50 per unit

Explanation

Answer Link

Otras preguntas

In South Africa, the waves turn up cold water and nutrients. When the sun hits the nutrients, the process of. __ occurs, greatly increasing the amount of life p
using the diagrams below, create your on word problem.
What is the significance of Çatal Hüyuk, a Neolithic city found in modern-day Turkey?What is the significance of Çatal Hüyuk, a Neolithic city found in modern-d
What is Muslims holiest city
Refer to Explorations in Literature for a complete version of the poem. What is the effect of Lord Byron's decision to conclude "She Walks in Beauty" by focus
Which of the following is the best definition of an allegory? making animals seem human comparing two stories to make connections in theme a long metaphor with
From 100 ft to 92 ft
synthesize how did geography and religion influence ethiopia's development?
WILL GIVE 'BRAINIEST' / WILL GIVE '5 STARS' / WILL GIVE 'THANK YOU'! 15. Metallic bonds form between * 1 point cations and protons anions and protons cati
About how long would it take a car driving at 17 m/s to travel 100 m? A. 4 s B. 5 s C. 6 s D. 7 s