djuraevas15
djuraevas15 djuraevas15
  • 20-04-2022
  • Mathematics
contestada

Write the unit rate for each of the following

Write the unit rate for each of the following class=

Respuesta :

jnrkc
jnrkc jnrkc
  • 20-04-2022

Answer:

1. $36/4 hours = $9per hour

2. 350miles/7hours = 50mile per hour

3. 1.60 / 20 = $0.08 per pen

Answer Link

Otras preguntas

Which statement is the correct solution?
Why would someone choose to use a graphing calculator to slove a system of linear equations instead of graphing by hand ?
"The leadership of al Qaeda has great influence in Afghanistan and supports the Taliban regime in controllingmost of that country. In Afghanistan.... religion c
The base of a rectangular prism has a length of 8m and a width of 4 m if the volume is 64 cubic meters , what is the height of the prism.
Rewrite the story from another character’s perspective. (Background information) It’s a story called do you want fries with that ? And it’s about a 17 year old
How does the author expand his argument in paragraphs 7-8?
what’s the answer for this question
Someone help me here pleaseee
find the volume of the cylinder
A person who buys a handful of bicycles, and rents them out to people to try and earn enough money to make a living is an entrepreneur. True or False?