jhamilotn jhamilotn
  • 20-04-2022
  • Mathematics
contestada

5 lb of apples at 2 lb for $0.80 ​

Respuesta :

alaskabannov alaskabannov
  • 20-04-2022

Answer:

2 dollars for 5 lb

Step-by-step explanation:

^

Answer Link
kawaiigirl15
kawaiigirl15 kawaiigirl15
  • 20-04-2022
It’s $2 for 5 pounds of apples
Answer Link

Otras preguntas

a new motor home costs $89000. It is expected to depreciate 9% each year.Find the value of the motor home in 4 years.
emmanuel wants to tile his rectangular floor. he has two kinds of tiles to choose from, one of which is larger than the other. emmanuel hired your services to
what is a 'cheap shot'?
How did the U.S. acquire the territories of California, Nevada, Utah, and parts of Arizona, New Mexico, Colorado, and Wyoming in 1848?
The larger leg of a right triangle is 3cm longer than its smaller leg. The hypotenuse is 6cm longer than the smaller leg. how many centimeters long is the small
what is a weasel word?
what are bathroom books?
how do i write a myth?
The price of an item increased by 25%. If the price of the item after the increase is $2, find the original price.a) $1.50, b) $1.60, c) $1.75, d) $2.50, e) $3.
what is a fallacy of reasoning?