mazyrayn mazyrayn
  • 21-04-2022
  • Mathematics
contestada

A 9-foot roll of waxed paper costs $3.69. What is the price per yard?

Respuesta :

yaraamaez2008
yaraamaez2008 yaraamaez2008
  • 21-04-2022

Answer:

11.07

Step-by-step explanation:

a yard is three times a foot so 3×3.69 is the answer

Answer Link
SpiderLenny
SpiderLenny SpiderLenny
  • 21-04-2022

I didn't read it right, ignore me

Answer Link

Otras preguntas

which is an accurate description of vasco de game? a. named the tip of Africa the "Cape of Good Hope" b. claimed parts of South America for Portugal c.
Which sentence is compound? A. Bear cubs generally play, sleep, and eat near their mother. B. Mark saw a kangaroo, but he didn't take a picture. C. I
How to write a letter for santa claus
Aerobic exercise helps to a. Builds stamina b. High Intensity c. Short Duration d. Increase blood pressure
Teams generally have which of the following effects on stereotypes and biases in the workplace?
What is the equation of this line? y= −12x−2 y= −2x−2 y= 12x−2 y= 2x−2
Why each part of the cell cycle is important?
You own a car wash with three of your friends. Your total profit in the first month was $438. In two months, each of you had made a profit of $184. You always d
Help? Please? Thanks!
green string was 2.37 cm long the blue string was 4 cm long how many centimeters longer the blue string than the green string