Hardy007
Hardy007 Hardy007
  • 19-06-2022
  • Mathematics
contestada

Bob paid $ 9.90 for a box of crayons. How much did each crayon cost?

Respuesta :

nancychav nancychav
  • 19-06-2022
You need to know how many crayons are in the box. Once you know how many crayons are in the box then you divided $9.90 by the number of crayons. 9.90/n = cost of each crayon.

Have a nice day.
Answer Link

Otras preguntas

She cooks it for him
A company administers an "aptitude test for managers" to aid in selecting new management trainees. Prior experience suggests that 60 percent of all applications
Convert the signed and magniture 10111010 to decimal
Three voltmeters are connected in parallel across the output of a voltage source: #1 reads 12.23 V #2 reads 12.1 V #3 reads 12.2 V What is the probable voltage
what rhmes with jump for RAP that goes like mine from jump
Why was it difficult to build new businesses in the South?
Which statement about new technology in agriculture in the late 1800s are accurate? check all answers that are correct. 1) large amounts of seed could be plante
Which hypothesis explains why continental plates have higher elevations thean oceanic plates
Which of these was a major achievement for the Trustees during the Trustee Period of Georgia? A) the banning of the slave trade B) the banning of all alcoholic
y=−0.75x (8,0) I do not understand this problem it says I need to find the parallel line that passes through the point