lylahatesmath22
lylahatesmath22 lylahatesmath22
  • 16-08-2022
  • Mathematics
contestada

Please help on this! 6th grade math! Brainliest for fastest and most accurate answer :)

Please help on this 6th grade math Brainliest for fastest and most accurate answer class=

Respuesta :

jesscmheasley jesscmheasley
  • 16-08-2022

Answer:

$28.67

Step-by-step explanation:

He bought 12.25 gallons and each gallon costs $2.34

12.25(2.34)  Multiply these two numbers together to get 28.67  We needed to round up to the nearest penny.

Answer Link

Otras preguntas

What are two different ways in which you can use prime factorization to find the prime factors of a number
In the figure, ΔABC ∼ ΔDEF. Solve for x.  picture attached.
Respond to the following in complete sentences: Identify which of the following examples uses figurative language to describe the image. What makes the example
Which one of these exhibits a notochord at some stages of its development? A brittle star A tapeworm A cat A hydra
when substance cools, it loses______ energy to its surroundings
What best describes how alcohol affects the body? A. Alcohol is a depressant that slows down body functions. B. Alcohol is a stimulant that speeds up body
Lucas es _______hermano (brother) de Pedro. el la I'm not sure if it is la
to what extent did the benefits of industrialization, as andrew carnegie suggested outweigh its costs
I'm writing a research paper on discrimination, and have no clue what to title it. My original title doesn't fit it anymore. Any witty ideas?
What does Lords of the Lash mean?