teamotf12 teamotf12
  • 18-09-2022
  • Mathematics
contestada

Hudson bought snacks for his team's practice. He bought a bag of apples for $1.59
and a 10-pack of juice bottles. The total cost before tax was $7.39. Write and solve an
equation which can be used to determine æ, how much each bottle of juice cost.

Respuesta :

rdesmangles
rdesmangles rdesmangles
  • 18-09-2022

Answer:

87

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Roosevelt received opposition to the new deal from? -His Cabinet -The Congress -The Majority of people -The Supreme Court
What animal was native to the old world?
ΔRST ≅ ΔXYZ. If RS = 13, YZ = 11, and XZ = 9, what is XY? A. 13 B. 9 C. 2 D. 11
What effect has the due process clause of the 14th amendment has on the bill of rights?
Susan beal hypothesized that _____ played a role in sids deaths.
How many 1/2 yard lengths are in 1 yard
John has pet rabbits in an enclosure that has an area of 30.72 square feet. The enclosure Taylor is planning to build for his rabbits will be 2.2 times as large
How did the shays rebellion reshape united states history economically?
Help with 9 and 10 and show your work plz and thanks
This is a lot to ask but, I need help writing an essay about the 4 major types of essays.