kainoaduarteluab kainoaduarteluab
  • 18-09-2022
  • Mathematics
contestada

Three pounds of peaches cost $12.48. What is the cost of eight pounds?

Respuesta :

hamzahali2006 hamzahali2006
  • 18-09-2022

Answer:

$33.28

Step-by-step explanation:

Find the cost of 1 pound of peach by divind by 3 then times that cost by 8.

Ver imagen hamzahali2006
Answer Link

Otras preguntas

what is the major port located at the mouth of the Yangzi River
Question 2. Do I divide 9.76 by 8 or the opposite?
what contributed to the success of the kingdom mali?
What is 1/12 of 22999
Which words in the sentence make up the appositive phrase? alaska, the largest state in the united states, has the smallest population.
1)la jupe .....est en vitrine me plait (mets un pronom relatif) is it qui or que ???2)Mona......(faire) ses devoirs dans une heure (corrige le verbe)
What did the us do after the soviet union launched sputnik?
Determine whether the graph represents a proportional relationship. A graph is shown. The x-axis is labeled from 0 to 16. The y-axis is labeled from 0 to 16. Fo
How do you write 1725 as a percentage?
Hay un se��or en el ba��o. el ba��o est�� desocupado.