tyonnbrunner8
tyonnbrunner8 tyonnbrunner8
  • 21-02-2017
  • Mathematics
contestada

Use the unit price to find the total price 9 gallons a 1.92 per gallon

Respuesta :

Aurzi
Aurzi Aurzi
  • 21-02-2017
This is easy you don't have to do much
Here:
To find the total price all you have to do is multiply 1.92 by 9. 
Your answer should come out to $17.28
Anything other than that is wrong :)
If this helps plz brainlest me
If it doesn't then plz message me so we can go over it
Thank you!
Answer Link

Otras preguntas

How to write and graph a direct variation equation that has the given ordered pair as a solution
Find the exact value of the expression. Write the answer as a single fraction. Do not use a calculator.[tex]sin \frac{3 \pi }{2} tan (\frac{-23 \pi }{4}) - cos
would a person be squashed by extreme gravity, float with ease ,freeze, burn up,or something else
Which of the following noted American authors wrote works that supported slavery? A. Ralph Waldo Emerson B. Harriet Beecher Stowe C. Henry David Thoreau D. Edga
By the end of the seventeenth century, which of the following was true of women in New England? (A) They had begun to challenge their subordinate role in societ
what is a multiple of 2, 8, and 10 between 49 and 95
Built a rectangular tabletop with length of 3 feet and a width of 6 feet. What is the area of the tablecloth
Alexandra earns $125 from her paper route each month, But she spends about $20 each month on pesonal expenses . To pay for a school field trip that costs $800,
A mixture that has the same composition throughout is called a ?
HELP!!!!!!!!!!!! 1/5+20.3-(-5 3/5) show all the steps