amimarcucci amimarcucci
  • 21-02-2017
  • Mathematics
contestada

Which of these is a unit rate. $3 for 3 hot dogs, $5 for a case of soda, $16 for 2 movie tickets, $8 for 6 cupcakes

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-02-2017
$5 for a case of soda
Answer Link
beckymyers2001
beckymyers2001 beckymyers2001
  • 21-02-2017
$5 for a case of soda
Answer Link

Otras preguntas

Dogs are able to hear much higher frequencies than humans are capable of detecting. For this reason, dog whistles that are inaudible to the human ear can be hea
Kim and Courtney share a 16-ounce of box of cereal.  By the end of the week, Kim has eaten 3/8 of the box, and Courtney has eaten 1/4 of the box of cereal.  Wha
what does jupiter and saturn have in common and what do they don't
what would a geographer conducting research be most likely to do
need to lose one electron to form a stable octet b. alkali metals c. alkaline earth metals d. noble gases e. lanthanides
Rewrite the equation in vertex form: y=x^2-8x+13
The width of a rectangular window is 2 feet more than its height. If the area is 35 square feet, what is the height?
What is Mongolia's nickname? Why?
what does jupiter and saturn have in common and what do they don't
what would a geographer conducting research be most likely to do