Kodak65455 Kodak65455
  • 16-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 4 gallons cost 16.76 how much would 7 gallons cost

Respuesta :

LeviWarren
LeviWarren LeviWarren
  • 16-03-2017
29.33.......................
Answer Link
texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 16-03-2017
16.76 / 4 = 4.19 per gallon

so 7 gallons cost (4.19 * 7) = $ 29.33
Answer Link

Otras preguntas

Was Thomas Jefferson Pro french or Pro British ?
how do we popular sovereignty today?
How do organisms remain highly organized in spite of the universal tendency toward entropy
who was the African , Native American dock worker killed during the Boston massacre
An ultrasound wave vibrates 30,000 times per second. what is the frequency
What did Muslims bring to Ghana in the 10th century?
A pelican flies at a speed of 52 km/h for 0.25 hours.how many miles does the pelican travel?
How do you do 4x+27=3x??
During world war 1, how did war-focused economies change the way industry operated
0.368 written in expanded form