carlieviator
carlieviator carlieviator
  • 20-03-2017
  • Mathematics
contestada

If a unit price label has a unit price of 13.5 cents per ounce, how much is the total price for a 24 ounce package? a. $0.32 b. $0.56 c. $1.78 d. $3.24

Respuesta :

zhduch
zhduch zhduch
  • 20-03-2017
Multiply:
13.5*24=324cents=$3.24

Answer Link
Аноним Аноним
  • 20-03-2017
The answer is D: 3.24

Answer Link

Otras preguntas

best explained/correct answer gets brainliest
How much sugar syrup would you get by Making 5% sugar syrup using 6g sugar?
Find the general solution to the second order differential equation y''+1/xy'=9x
Where do romeo and juliet first mutually declare their love?
Sweet lemonade, inc., disputes the use of "sweet-lemonade.com" as a domain name by sweet citrus beverages, ltd., and files a suit to resolve the dispute. servic
what are the major groups of extinct reptiles
Question :For each pair of numbers, tell: By what percent of the first number is the second number larger? By what percent of the second number is the first num
Justin recently drove to visit his parents who live 240 miles away. On his way there his average speed was 11 miles per hour faster than on his way home (he ran
will give crown to anyone who gets this please help
sexual reproduction produces offspring