crazy6j3mDiamartinkT crazy6j3mDiamartinkT
  • 20-03-2017
  • Mathematics
contestada

At gary’s grocery, 3 apples cost $2.85. at sally’s supermarket, 5 apples cost $4.85. which store offers a cheaper price per apple? how do you know?

Respuesta :

jazzyq108
jazzyq108 jazzyq108
  • 20-03-2017
Gary's grocery store sells cheaper apples

Answer Link

Otras preguntas

Find the value of y that satisfies the equation, 8.8y - 4 = 7.7y + 7.a) 1.1, b) 7.7, c) 8.0, d) 10.0, e) 11.0Is the 11  right answer ???? I don't understand thi
3x+9 -------- how do I solve this? 4x+12
what is a weasel word?
Mosaics are constructed from small pieces of stone called what?
what are the north germanic languages?
DESCRIBE USING ROSTER METHOD MONTHS WITH 31 DAYS
How did the U.S. acquire the territories of California, Nevada, Utah, and parts of Arizona, New Mexico, Colorado, and Wyoming in 1848?
How did the U.S. acquire the territories of California, Nevada, Utah, and parts of Arizona, New Mexico, Colorado, and Wyoming in 1848?
a new motor home costs $89000. It is expected to depreciate 9% each year.Find the value of the motor home in 4 years.
what are the north germanic languages?