maria4foust
maria4foust maria4foust
  • 21-03-2017
  • Mathematics
contestada

The 10-ounce jar of salsa sells for $1.95. The 24-ounce jar sells for $4.32. Which jar is the better buy?

24 ounce or 10 ounce?

Respuesta :

mpdmonster mpdmonster
  • 21-03-2017
The 24 once is a lot better.
Answer Link

Otras preguntas

Which is the most modern geologic era? A. Cenozoic B. Precambrian C. Mesozoic D. Paleozoic
What are four equivalent expressions for 42+18
What is 473 rounded to the nearest hundred?
$3.00 for 6 bagels;$9.00 for 24 bagels what is the ratio
Given a triangle with 3 angles that sum to 180o, can the lengths of the sides be determined? Explain.
During the Depression foreclosure rates skyrocketed. What was the main cause? a.People went into foreclosure when they left their homes to find jobs in other ci
Which action is an example of an implied power of Congress?
Which of these factors helped hide economic problems in the 1920s? a. Investors lost confidence in the market. b. Farmers sold crop surpluses to pay off their d
What are four equivalent expressions for 42+18
help me plss whats the answer a b c or d