sopiccaitlin sopiccaitlin
  • 21-03-2017
  • Mathematics
contestada

You go to the grocery store and find that bread is $3.99/loaf or 2 loaves for $5.50. How much would you save by buying 2 loaves?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-03-2017
3.99*2=7.98
7.98-5.50=2.48
you would save $2.48
Answer Link
davidodor
davidodor davidodor
  • 21-03-2017
The correct answer would be $2.48.
Answer Link

Otras preguntas

In pavlov's experiments the dog's salivation triggered by the sound of the tone was a(n):_________
sekema ke eng ka setswana​
The first civilizations in the americas differed from the first civilizations in africa and asia because they.
Solve For d. d+ 4 = 16.21 d=12.21
why does this inspire youBelieve in yourself and all that you are. Know that there is something inside you that is greater than any obstacle." ~Christian D. Lar
How is heat transferred through thermal conduction?
sdsad[tex]121^{2}[/tex]
Which of the following is a way you can create the illusion of depth with charcoals? a Cross-hatching b Erasing c Smudging d Heavy pressure
I need to know What is a factor??
How do you identify a mixed number as a rational number?