andresjohnston6
andresjohnston6
17-04-2017
Mathematics
contestada
math question down below
Respuesta :
hanvoldj
hanvoldj
17-04-2017
(14+19+18+12+22+15+16+16+14+14+21+20)/12=16.75
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 78+ )
Otras preguntas
2. Read the sentences. Original Sentences They would travel to the southern tip of South America. They would fly from there to the American Antarctic outpost.
Meryl spends a total of 68.82 for 2 pairs of sneakers with the same cost. the sales tax is 5.32. Meryl also uses a coupon for 3 dollars off her purchase. how mu
why did so many banks fail at the onset of the Great Depression
what is the unit rate for a 36oz of cornflakes costs $5.79
Solve using the substitution method Y+2x=7 14-4x=2y A the solution is (1,5) B the solution is (21,0) C there an infinite number of solutions D there is no so
Another company offers a rate of $0.05 per minute. How would you find the unit rate per hour
River C is 100 miles longer than River D. If the sum of their lengths is 5,560 miles, what is the length of each river?
Why are instant data, such as the number of rabbits in a field at one time, not usually as reliable as long-term data, such as the average number of rabbits
what is the value of y in y-5=3-9(y+2)
A jeweler needed two diamonds of exactly the same weight to make a ring. The first stone she selected weighed 0.642 carat, the second weighed 0.599 carat, and t