Seudónimo Seudónimo
  • 17-04-2017
  • Mathematics
contestada

what is the unit price if 4 pounds of fruit cost $6.48

Respuesta :

RobertAwsome
RobertAwsome RobertAwsome
  • 17-04-2017
6.48 / 4 =1.62 is your answer
Answer Link

Otras preguntas

Teddy Roosevelt's contribution with Robber Barons?
how do you substitute 7x+2y=-19 and -x+2y=21
What is the solution to the system of equations? x=3y+5 x-4y=3
if 55 total megawatt hours is generated in a coming year, how many megawatt hours would we expect to be generated in the first quarter of the year?
How can you use a rate to compare the costs of two boxes of cereal that are different sizes?
Name one plot conflict in the great Gilly Hopkins
How to explain 3,482,000,000 in scientific notation
The label on a carton of pasta salad say the carton. contain 12 cups of salad.if each serving is 2/3 of a cup how many serving of salad does the carton hold.
All rocks follow the same pathway through the rock cycle is a false statement .why?
Select the best analogy. temperature : degrees centigrade :: A. sports : decathlon B. trisect : lines C. distance : feet D. overt : obvious