Seudónimo Seudónimo
  • 19-04-2017
  • Mathematics
contestada

TALK TIME:
1/4 hour : $0.75
What is the unit rate in dollars per hour for Talk time ?

Respuesta :

J4mesTDG
J4mesTDG J4mesTDG
  • 19-04-2017
0.75 x 4 = 3.00$
yw, how come that was so hard for you
Answer Link
Аноним Аноним
  • 19-04-2017
1/4 hour: $0.75
1 hour:? $
1×0.75÷1/4= $3 per hour, so the unit rate is 3 dollars per hour. Hope it help!
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following statements are true regarding functions? Check all that apply. O A. The horizontal line test may be used to determine whether a function
17. MODELING WITH MATHEMATICS The data pairs (x, y) represent the average annual tuition y (in dollars) for public colleges in the United States x years after 2
please help me it’s due and i appreciate it
which part of the roman empire did not have christian areas by 476?
When a customer wants pie for dessert, you cut whole pies into 7 equal slices. At the end of your shift, 3737 of a cherry pie, 2727 of an apple pie, 3737 of a p
list three main goals of the lewis and clark expedition.
Keith gets a weekly allowance of $12. If he saves 1/6 of his allowance each week, how much does he save in 5 weeks?​
evaluate/find all “real” solutions to m squared +4 =0
What is one way that the UC Davis School of Veterinary Medicine works to help underserved animal owners?
the question is at the bottom