debiAsamecharlee debiAsamecharlee
  • 20-04-2017
  • Business
contestada

What considerations should govern your decision making as a consumer?

Respuesta :

Viapatricia5
Viapatricia5 Viapatricia5
  • 20-04-2017
The price of an item, the amount you pay per 100 grammes and comparison of quality and/or price from different brands/stores. 
Answer Link

Otras preguntas

The legislation that required government jobs be awarded based on merit rather than ties to politicians or political parties was named after a Senator from Ohio
A farmer has 133 sheep.47 of them are male.How many more female than the male?
If a bag contains 18 red, 6 yellow, 24 blue, and 8 white balloons, what is the part-to-whole ratio of white balloons to all balloons?
a. Examine any legal implications in creating a training course that discusses culture. Identify what laws and regulations should be considered.
What is the message of 2Pac, “My Block” (1995) song?
does anyone have a summary for the diary of Anne Frank​
It costs $4.69 for 3 pounds of chicken. What is the unit price?
Sharon Forsyth worked in a purchasing department for a retail store. She was in charge of ordering merchandise inventory converter supplies for the organization
Ben is 6 feet tall. He pounds a stake into the ground until only 1 foot of it is remaining out of the ground. It’s shadow is six inches long. How long is Ben’s
What is the significance of the Bill of Rights?