dsgrin
dsgrin dsgrin
  • 17-05-2017
  • Mathematics
contestada

Tina Zappa purchased a three-pack of facial tissues for $2.98. What is the unit price per pack rounded to the nearest tenth of a cent?

Respuesta :

zapher zapher
  • 17-05-2017
2.98/3=.993 repeating
=$99.3 cents per 
Answer Link
canyonmorlan canyonmorlan
  • 22-12-2018

Answer:

$.0993 per pack. wrong format dude.

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

Simplify completely quantity 2 x minus 24 over 8. quantity x minus 24 over 4 x minus 12 over 4 2x − 3 x − 3
what is the aribic value of MMCCCXLII​
In a world that produces enough food for every human, why is the distribution of food consumption and production so unequal? In a few sentences, explain why pro
In the grid, rectangle PQRS represents the fence around a dog park. Martin's dog runs in a straight line from corner S to corner Q of the dog park. What is the
simplify .√15 x √12​
M is directly proportional to r2.when r=2,m=14.Work out the value of r when m =224
Pls help me with all of the questions I really wasn’t listen to the teacher when he was talking. I was on my phone
apply the sequence of transformations shown ​
Please help: 3(x+2)+2(x-4)=x-3(x+3)
Find the midpoint of a segment with endpoints A(-3,10) and B(9,2).