kayanaa31 kayanaa31
  • 16-06-2017
  • Mathematics
contestada

if the cost of 10 cans of baked beans is $35, the cost of each can is $and the cost of cans is $21. NextReset

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 16-06-2017

$35.00 / 10 = 3.50 per can

21 cans / 3.50 per can = 6 cans

Answer Link
antoinetteclark
antoinetteclark antoinetteclark
  • 30-04-2021

Answer:$35.00 / 10 = 3.50 per can

21 cans / 3.50 per can = 6 cans

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Estimate 49% of 162. Use mental math to calculate 49% of 162. ???
(4a-5)+(3a+6) Adding polynomials
Estimate 49% of 162. Use mental math to calculate 49% of 162. ???
(4a-5)+(3a+6) Adding polynomials
What is the essence of philosophical ethics
What is .725 as a fraction
What were the positive and negative effects of Egypt being imperialized by Britain.
if 10+3x-7x=6 what does x equal
What is .725 as a fraction
(4a-5)+(3a+6) Adding polynomials