marlinahh marlinahh
  • 21-05-2015
  • Mathematics
contestada

pablo bought 3 notebooks for $5.85. how much did each notebook cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-05-2015
5.85 divided by 3 

so the answer will be : $1.95 

Each notebook costed $1.95 
Answer Link

Otras preguntas

What are the countries located within the Mahan Empire
I need to know how I can solve this math question , can you help me
CAN SOMEONE HELP M IN AMERICAN GOVERMENT PLEASE !
Which statement does NOT describe resources? One of the factors people use when deciding where they will live is the availability of resources. Resources are u
What was John Quincy Adams' administration crippled by?
Which of these is a simplified form of the equation 6y + 4 = 8 + 2y + 2y?
Water that soaks into Earth may become _____ under the surface. A. deep water B. evaporation C. transpiration D. groundwater
in a biological reaction involving the enzyme binds to what?
Discuss the accompishmets of presidnets harry truman and dwight eisenhower
What do you Gandhi and his people gain from the new laws