az9102758 az9102758
  • 20-04-2024
  • Mathematics
contestada

An 18-foot piece of ribbon costs $26.10. What is the price per yard?

Respuesta :

olumideolawoyin
olumideolawoyin olumideolawoyin
  • 20-04-2024

Answer:

$1.45

Step-by-step explanation:

18 - foot piece of ribbon costs $26.10

The price per yard = $26.10/18 = $1.45

Answer Link
hdiana hdiana
  • 20-04-2024
The answer is $1.45.
Answer Link

Otras preguntas

Estimate 49% of 162. Use mental math to calculate 49% of 162. ???
What is .725 as a fraction
who over threw the nobles with the support of common people
What is .725 as a fraction
who over threw the nobles with the support of common people
What is the essence of philosophical ethics
What is .725 as a fraction
who over threw the nobles with the support of common people
(4a-5)+(3a+6) Adding polynomials
who over threw the nobles with the support of common people