Link11
Link11
19-06-2015
Mathematics
contestada
A dozen eggs costs $1.29. Find the cost for 4 eggs.
Respuesta :
ayah1
ayah1
19-06-2015
a dozen eggs = 12 eggs
12 eggs cost $1.29
12 divided by 3 = 4
so $1,29 divided by 3 =
$0.43
<--- answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 94+ )
Otras preguntas
Both Marianne and Bill examined the same set of qualitative data collected from couples in a study designed to understand relationship stress. Interestingly, th
In a survey, a researcher found that females in the sample had a different opinion about a topic than males in the sample. Does this prove that gender causes t
When you sign up for a movie service,you get three free months of movies.Then you are charged $15 per month to rent movies.If you pay $90, how many months of us
Part I: Practice Converting Equations to Different forms 1. Write the equation y=-*+3 in standard form.
Asap!!!! Please help!
Graph the linear equation and answer each of the following questions. y=-2x-3 What is the y-intercept? What is the slope (in fraction form)? Is your slope pos
Which domain refers to the equipment and data an organization uses to support its IT infrastructure. It includes hardware, operating system software, database s
William Jackson served as the secretary of the ___. Virginia Convention Ohio Convention Maryland Conference Delaware Conference Philadelphia Convention I will m
5(4n-4)=-60 What is this?
Evaluate the expression. a × b, when a = 14 and b = 11