smithsan91owjz8o
smithsan91owjz8o smithsan91owjz8o
  • 20-09-2017
  • Mathematics
contestada

if a 16 inch pizza cost 12.50 and is cut into 8 slices how much is one slice

if a 16 inch pizza cost 1250 and is cut into 8 slices how much is one slice class=

Respuesta :

bsekna
bsekna bsekna
  • 20-09-2017
One slice would be $1.56.
Answer Link

Otras preguntas

What is the answer for 2x + 3x = 12 solve for XML
a material that contains only one type of matter is blank
What is 236,357 to the nearest hundred thousand
Write three integers that do not all have the same sign that have a sum of -20
Stephens fraction had a reunion last weekend. If there were 24 family members and 8 apple pies cut into 6 slices, what answer choice represents the fraction of
What is 236,357 to the nearest hundred thousand
How do you find the derivative of y=arcsin(2x+1)y=arcsin(2x+1)?
Explain what people try to achieve when they make a decision or trade-of
Acid and an alkali combined together will give a salt,if they are mixed in the right amount1)What is the name given to this reaction
Reduce the fraction completely.96/53