salasdaniela21owk7tv salasdaniela21owk7tv
  • 20-09-2017
  • Mathematics
contestada

if each pound of beef costs $2.59, how much

if each pound of beef costs 259 how much class=

Respuesta :

AnimeBrainly
AnimeBrainly AnimeBrainly
  • 20-09-2017
3.25 x 2.59 = 8.4173

~$8.42 

hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

can anyone explain how to solve this 5(6-2)^2-5
What similarities do nuclear energy and chemical energy share?
what were Buddha's first disciples
(3x-2y)2=how do you solve this?
If x ¤ y = (x + y)² - (x - y)² Then √5 ¤ √5 =
This element is a liquid at room temperature. (A) Hg (B) Th (C) Na (D) Cl (E) Co
Describe what a virion is.
Why is nonpoint source pollution potentially more harmful than point source pollution?a.Nonpoint source pollution disrupts the water cycle.b.Nonpoint source pol
The length of a rectangle is 5 greater than 3 times the width. The area of the rectangle is 22cm. Find the length and the width. (SHOW STEPS)
what plus what equal  56