Hermionegranger12
Hermionegranger12 Hermionegranger12
  • 17-10-2017
  • Mathematics
contestada

Jennie is comparing the cost of two packages of socks one package has eight pairs of socks for $12 another package has three pairs of socks for six dollars are the rates equivalent explain your reasoning

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 17-10-2017
Attached the solution and work.
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

Help please on this one asap thank you
How does buying shares of stock give you influence in a company?
1. What are two other ways you could rewrite 50%?​
Think of all the communities that you are a part of and write them in the space provided.
what part of the world is acid rain a problem
if fourteen children made 84 bracelets, how many childreen would make 192 bracelets
Im stuck need help ASAP!!!!! Anyone?
Does anyone know these fill in the blanks??
Was quarantined and missed this whole lesson can anyone help me?
Which statement best explains why each river has its own set of characteristics? Rivers flow downhill, pulled by gravity toward the sea. Rivers interact with